Kulak Estetiği

Kulak Estetiği Kimlere Yapılır?

Kulakların estetik operasyonları çok çeşitli olsa da büyük çoğunluğu kepçe kulak deformitesini düzeltmek amacıyla yapılır. 6 yaşın üzerindeki çocuklar dahil olmak üzere ilerleyici kronik hastalığı olmayan herkese yapılabilir. Çocuklar veya özel sebepleri olanlar dışında lokal anestezi (sadece kulakları uyuşturarak) altında yapılabilir. Genel olarak kepçe kulak deformitesinde üç farklı bozukluk olabilir. Birincisi, kulak çukurunun derinliği; ikincisi kulak kepçesinde bulunması gereken kıvrımın silikliği; üçüncüsü ise kulak kepçesinin kafadan uzaklığıdır. Bu üç bozukluğun hepsi düzeltildiği takdirde kalıcı ve doğal bir kulak şekline kavuşmak mümkün olacaktır.

Alternatif Yöntemler

İple kulak estetiği olarak internette yaygınlaşmış olan yöntem sadece kulak kepçesinde silik olan kıvrımın oluşturulmasında etkili olur. Diğer iki bozukluğu ortadan kaldırmaz. Sorun sadece bu kıvrımın oluşturulması ile çözülecek ise uygulanabilir bir yöntemdir.

Kulak Estetiği Ameliyat Öncesi

Genel anestezi altında planlanan ameliyat öncesinde 6 saat boyunca su, yemek ve sigara kullanılmaması gerekmektedir. Ameliyat saatinde ise hasta, yatağında yapılan ilacın verdiği rahatlıkla ameliyathaneye indirilir ve genel anestezi altında operasyon tamamlanır.

Lokal anestezi ile yapılacak işlemlerde ise her hangi bir açlık veya susuzluk dönemine ihtiyaç yoktur.

Ameliyat Tekniği

Kulak arkasından yapılan kesi ile operasyon yapılır. Bu nedenle görünür bir iz olması beklenmez. Kulak çukuru derin ise fazla kıkırdak alınır; kulak kepçesinde bulunan kıvrım özel dikiş yöntemleri ile belirginleştirilir ve kulak kepçesi kafaya yaklaştırılır.

Kulak Estetiği Ameliyat Sonrası

Ameliyat, alın ve enseden geçen bir sargı ile sonlandırılır. Bu sargı 3. günde çıkarılır ve sonrasında kulaklar açık kalacaktır. Bu dönemde film pansuman amacıyla kullanılacak bir sprey önerilecektir.

Sonuç olarak, kolay ve kısa bir sürecin sonunda arzu edilen sonuca ulaşılmış olur.

sohbeti başlat
Yardıma İhtiyacım var
Merhaba Bir konuda Yardımınıza İhtiyacım Var

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/drmustafaoksuz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427