Meme Büyütme

x Meme Büyütme
İzmir meme büyütme işlemleri birçok şikayetten dolayı gerçekleştirebilir. Başta meme kanseri atlatmış olan ve memesinden parça alınmış olan hastalar gerekli tetkikler sonucunda göğüs büyütme operasyonunu talep edebilirler. Aynı zaman da bir memenin diğer memeye göre küçük olması durumunda küçük olan meme büyütülerek simetrik dengesi sağlanır.

 

Meme büyütme işlemleri plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Yine göğüs büyütme işlemi gelişimini tamamlamış genç kızlarda psikolojik rahatsızlıklar oluşturduğu zaman büyütme işlemi gerçekleştirilir. Memenin küçük olması durumu genellikle genetik değerlerden kaynaklanabilir.

O yüzden ne kadar zaman geçerse geçsin hatta doğum sonrası bile büyümeyen memeler ile karşılaşılabilir. Karşılıklı ilişkilerde bu durumun önemi büyük olduğundan dolayı göğüs büyütme işlemleri bu problemin ortadan kaldırılması için en güvenilir yöntemler ile gerçekleştirilir. İzmir göğüs büyütme fiyatları için ücretsiz danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Estetiği Yöntemleri
Meme büyütme yöntemleri içerisinde en fazla kullanılan 3 yöntem mevcuttur. Bunlardan ilki kök hücrelerinden faydalanılarak memenin büyütülmesi, diğeri silikon kullanılarak memenin büyütülmesi ve tuzlu su bulunan implantların kullanılmasıdır.

Kök Hücrelerden Faydalanılarak: Memenin kendi dokusu kullanılarak yapılan göğüs büyütme ameliyatlarında karın bölgesinde bulunan iki yan kısmının içerisinde ki yağlardan belirli bir oranda tabaka alınır. Bu alınan tabaka meme içerisine yeteri kadar yerleştirilir. Bu tabakanın çalışıyor olması için damarlar ile tabaka arasında geniş bir bağlantı kurulur. Böylece meme içerisinde ki dokular bu tabakayı zamanla benimseyip organ haline getirir.

Silikon ve İmplant Yöntemi: İmplantlar göğüs büyütme işleminde kullanılırken silikon kılıflardan faydalanılır. Bu implantların tuzlu su ya da jel içermesi durumlarından hangisi gerekli ise göğsün durumuna göre tercih edilir. Tuzlu su bulunduran implantlar göğse yerleştirildikten sonra bu implantların içerisinde salin adı verilen bir sıvı steril edilerek eklenir. Böylece göğüs daha büyük bir görünüm kazanır.

Göğüs Büyütme Ameliyatına Hazırlık
Meme büyütme ameliyatından önce hastanın göğsü üzerinde bir çalışma gerçekleştirilir. Bu çalışmalar içerisinde göğsün ne kadar büyütüleceği, hislerinin yapısı, memenin içerisinde dokuların sağlık durumu gibi unsurlar kontrol edilir. Ameliyat hazırlıklarını etkileyen ilk unsur hastanın nasıl bir yöntem ile göğüs büyütme işlemi tercih ettiğidir.

 

Hasta kendi meme dokusundan göğüs büyütme işlemi talep ediyorsa bu durumda hazırlıklar buna göre gerçekleşir. Ameliyat öncesi hastanın göğüs ölçüleri doğrultusunda göğüsleri büyütüldüğü zaman nasıl bir göğse sahip olacağı bilgisi ve bir simülasyon yardımı ile görüntüsü aktarılır.

Hastanın durumu silikon gerektiriyorsa bu durumda hastaya en uygun silikonlar ameliyat öncesinde hazırlanır. Ameliyat öncesinde yapılan hazırlıkların en önemlisi, ameliyatın başarılı geçip geçmeyeceğine dair hastanın psikolojik düşüncesidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Meme ameliyatı ve işlemleri memenin dış görünüşünün büyütülmesi anlamına gelir. O yüzden ameliyat sırasında daha önceden belirlenmiş olan göğsün alt kısmı, kolun alt kısımları, meme etrafı gibi noktalar kesilir. Bu kesikler içerisine implantlar ya da dokular yerleştirilir.

Doku ve implant arasında kurulması gereken sinirsel ve damarsal bağlantılar kurulur. Eğer ki göğüs büyütme işlemi implantla gerçekleştirilecek ise bu durumda başta implantlar içi boş bir şekilde koyulur. Daha sonra implantlar için hazırlanan sıvı iç cepheye aktarılır.

Böylece göğüs daha dolgun ve büyük bir görüntüye sahip olur. Göğüs büyütme işlemlerinde kullanılacak olan yöntem ameliyat süresini etkileyecektir. Ameliyatın son aşaması operasyon yapılan bölgeye dikişler atılarak tamamlanır.

Meme Büyütme Öncesi
Göğüs büyütme ameliyatı öncesi hastanın göğsü üzerinde mamografi grafiği çekilir. Bunun amacı göğsün son durumu ve sağlık durumu hakkında bilgi edinilmesidir. Bu doğrultuda göğüs üzerinde belirli noktalarda çizimler yapılır. Hastaya göğüs büyütme ameliyatından önce ameliyat sonrası karşılaşabileceği yan etkiler ve normal durumların bilgisi aktarılır.

Aynı zaman da hastanın yapacakları, yapamayacakları ve yemek listesi gibi tedbirler önceden hasta ile paylaşılır. Hasta psikolojik olarak doktorundan öğrenmek istediği bilgiler var ise en iyi şekilde bilgilendirilip rahatlatılır.

Hastaya protez konusunda da geniş bir bilgi verilir. Eğer hasta dokudan ziyade protez ya da implant tercih ediyorsa oluşabilecek olumsuzluklar en iyi şekilde ifade edilir. Hasta için en uygun zaman ne zaman ise göğüs büyütme ameliyatı o tarihte belirlenir. İzmir meme büyütme kliniğimizde tüm bilgileri ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Meme Büyütme Sonrası
Göğüs büyütme ameliyatı sonrası göğüs üzerinde şişlik ve ağrı en doğal şekli ile oluşur. Bazı durumlarda ameliyatın üzerinden zaman geçmesi ile bu ağrı ve şişlik ortaya çıkabilir. Bunlar gayet normal vücut tepkileridir. Ancak hastalar şunu bilmelidir ki, yaralar zaman içerisinde küçülme gösterir ama tamamen ortadan kalkmayabilir.

 

Bu lekelerin ortadan kalması için ise farklı operasyon gerekebilir. Hasta ameliyat sonrası uzun bir süre iç çamaşırı kullanamayabilir. Kullanmak zorunda kalırsa da doktorun tavsiye ettiği tarzda ki çamaşırları kullanmalıdır. Hasta ameliyat sonrası belirlenen tarihte ki kontrollerini aksatmadan gitmelidir.

İzmir Meme Büyütme Fiyatları 2021
İzmir meme büyütme işleminin fiyatını etkileyen unsurların başında göğüs büyütme yönteminin tercihi gelir. Eğer ki silikon kullanılarak göğüs büyütme işlemi gerçekleştirilecekse öncesinde yapılması gerekenlerden dolayı bir fiyat çıkartılır.

Daha sonra göğüs büyütme ameliyatı bu fiyat üzerinden gerçekleşir. Aynı zaman da doku kullanılarak meme büyütme işlemi gerçekleştirilecek ise bu durumda da yine doku için harcanacak zaman doğrultusunda fiyat ortaya koyulur. İzmir meme büyütme fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçiniz.

sohbeti başlat
Yardıma İhtiyacım var
Merhaba Bir konuda Yardımınıza İhtiyacım Var

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/drmustafaoksuz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420