Yanak Estetiği

İzmir Yanak Estetiği
Yanaklar ve burun yüzün ana hatlarını belirler. Özellikle yüz şeklini tanımlamakta kullandığımız terimler (oval yüz, yuvarlak yüz) yanak dolgunluğunun derecesi ile değişiklik gösterebilir. Kafa şekli nasıl olursa olsun dolgun bir alt yanak, yuvarlak bir yüz görünümü ortaya çıkarmaktadır ki, bu da çoğu insanın hoşuna gitmez.

Yanak Estetiği Nedir?
Yanak estetiği dendiği zaman aklımıza gelecek olan üç bölge vardır. Bir tanesi üst yanak olarak da tabir edebileceğimiz elmacık kemiklerinin üzeri, ikinci bölge alt yanak olarak tanımlayacağımız bukkal bölge ve son olarak da yüzün genişliğini ciddi olarak değiştirebilen çene kemiği köşelerindeki kalın kas dokusu.

Ülkemizde özellikle en sık sorun olduğu düşünülen alt yüz bölgesinde dolgunluk kolay bir operasyonla (bişektomi) ortadan kaldırılabilir. Ağız içinden yanak iç kısmından açılacak küçük bir delikten “buccal fat pad” olarak bildiğimiz yağlar alınabilir ve Avrupa ülkelerinde daha sık gördüğümüz yanaklara ulaşılabilir. Genel anestezi almadan sedasyon altında yapılabilen ve yaklaşık 20 dakika süren bu operasyondan bir kaç saat sonra pansuman dahi olmadan hayata dönmek mümkündür. Sadece bir kaç günlük çok belli olmayan bir şişlik iyileşme sürecinde görülebilir. Tam olarak sonucun görülmesi ise bir iki ay arasında değişecektir.

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?
Üst yüz bölgesinde ise tam tersi şikayetler görülmektedir. Elmacık kemiği üzerinde bulunan bölgede siliklik sıklıkla problem yaratır. Bu bölge için yağ enjeksiyonları ve dolgu uygulamaları sorunumuzu kolaylıkla çözer.

Çene kemiği köşelerinde bulunan ve genellikle yapısal olsa da dişleri sıkmaya bağlı olarak gelişebilen masseter kasının kalınlaşması veya kalın olması yüz genişliğini arttırıcı bir etki oluşturur . Bu bölgeye yapılacak uygulamaları bu şikayeti geçici de olsa giderebilecek kolay bir tedavi yöntemidir.

Bu üç farklı bölge ve uygulama yöntemleri hastalarımızın şikayetleri ve bizim öngörülerimize göre planlanarak tasarlanır. Sonuç olarak, bu yöntemler ile kısa sürede çekici bir yüz şekli oluşturmak hem bize hem de hastalarımıza oldukça yüksek bir tatmin imkanı sunuyor.

sohbeti başlat
Yardıma İhtiyacım var
Merhaba Bir konuda Yardımınıza İhtiyacım Var

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/drmustafaoksuz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420