Yüz Germe ve Boyun Germe

Kimlere Yapılır?

Yüz bölgesinde yaşlanmanın iki ana suçlusu vardır. Bir tanesi kaşlar, diğeri ise yanaklardır. Kaşların düşmesinin sonuçlarını kaş kaldırma ve göz kapağı estetiği bölümünde ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Burada ise daha çok yanak bölgesinin sarmasının sonuçlarını göreceğiz. Göz kapağının altında ve çenenin üstünde olan yanak bölgesi sarktıkça, göz kapağından uzaklaşır ve çene bölgesine yaklaşır. Bu da göz kapağının hemen altında bıraktığı boşlukta oluklaşmaya ve çene bölgesinde yarattığı kalabalık nedeniyle çene kenarlarında sarkmalara neden olur. Doğal bir sonuç almak istiyorsak eğer sorunu ortaya çıkaran sebebi bulmamız ve onarmamız gerekir. İşte bizim yaptığımız da tam olarak budur. Boyun bölgesinde yapılacak germe işlemi çoğunlukla yüz germe ameliyatı ile aynı anda gerçekleştirilir.

Alternatif  Yöntemler

Sarkmaların yeni başladığı dönemlerde, daha kolay fakat kısa süre etkili askı yöntemleri kullanılabilir. Bu şekilde yaşlanmayı geciktirmek hedeflenebilir. Bunun dışında kullanılan cihazların etkinliği sınırlı olup genelde sık uygulamalar gerektirir. Örümcek ağı olarak bilinen yöntem ise tarafımdan yapılmayan ve önerilmeyen bir yöntemdir.

Ameliyat Öncesi

Ameliyat öncesinde 6 saat boyunca su, yemek ve sigara kullanılmaması gerekmektedir. Ameliyat saatinde ise hasta, yatağında yapılan ilacın verdiği rahatlıkla ameliyathaneye indirilir ve genel anestezi altında operasyon tamamlanır.

Ameliyat Tekniği

Kulağın hemen önünden başlayan ve arkasına dönen bir kesi ile yüzün sarkmasına sebep olan SMAS yapısı sıkılaştırılır. Boyun germe de yapılacaksa eğer çene altında yapılacak 2cm boyunda bir kesi ile boyunda bulunan yağlar alınır ve kaslar sıkılaştırılır. Fazla olan deri atılır ve yüz eski sıkılığına ve gerginliğine kavuşmuş olur.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonunda çene altından ve baş üzerinden geçmekte olan bir sargı uygulanır. 1 hafta boyunca her gün bir kez olacak şekilde bu pansuman ve sargı değiştirilir. 1 hafta sonunda bunların tamamı çıkarılmış olur. 7. günde kulak arkasında ve önünde şişlikler olması normaldir. Bu şişlikler 2. haftanın sonunda rahatsız etmeyecek duruma gelir. Sonraki dönemde ise aylar içerisinde yüz doğal şeklini alır.

Sonuç olarak, zor olmayan bir süreç sonunda istenilen genç görünümlü bir yüze sahip olunmuş olur.

sohbeti başlat
Yardıma İhtiyacım var
Merhaba Bir konuda Yardımınıza İhtiyacım Var

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/drmustafaoksuz/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427